STEEN B2 'vechtend' langs Biervliet/Hoofdplaat B1

Met mooi combinatievoetbal en met een prima uitstraling te willen winnen, heeft B2 op een zwaar veld en tegen een fysiek sterke tegenstander een mooie en spannende wedstrijd met 3 punten winst afgesloten. Nochtans zag het er in de beginfase niet naar uit dat wij hier met een uiteindelijke zege van 5-1 deze wedstrijd zouden afsluiten. Biervliet opende furieus en al na enkele minuten ontstond een grote dreiging voor ons doel. Gelukkig stond hun vizier niet op scherp, maar de waarschuwing dat Biervliet over enkele snelle spitsen beschikte en daarbij het schouderduwen tot kunst hadden verheven, was wel duidelijk.

De kansen gingen wat op en neer maar werden het eerste kwartier niet benut. Ondanks de wat rare beslissingen van de schijnbaar onervaren scheidsrechter en een steeds terugkerende overdreven buitenspelconstatering van hun assistent-scheidsrechter, lieten wij ons hierdoor niet beinvloeden. 

De druk ging wat van de ketel toen Youri de 1-0 liet noteren, een harde schuiver die de toch wel goeie keeper van Biervliet niet kon keren. Steeds weer werd er vooral op het middenveld een ongelooflijke fysieke strijd geleverd, waarbij wij meestal aan het langste eind trokken. We staken enorm veel energie in deze strijd maar de beloning smaakte zoet. Vlak voor rust scoorde Jaimy met een droge knal waarbij de bal nog even een minuut of vijf in het net bleef dansen. We gingen de rust in met een 2-0 voorsprong, maar wel met vele blauwe plekken en diverse schaafwonden als tekenen aan de strijd.

Ook de tweede helft bleven we ons spel van achteruit netjes opbouwend verzorgen, bleven we combineren en erg belangrijk: we lieten ons op geen enkele manier door hun fysiek sterke (maar niet gemene) manier van spelen beinvloeden. Na een verzorgde steekpass vanuit het midden ontstond flinke dreiging voor hun doel waarbij de keeper de bal afweerde maar Youri beheerst scoorde na hem eerst op het verkeerde been te hebben gezet, 3-0.

Een enorme bodycheck in de zestien op Niels werd niet met een zuivere penalty bestraft en ook hun vele thuisvlaggen voor buitenspel weerhield ons er niet van om rustig te blijven en geconcentreerd voor een grotere uitslag te willen vechten. In tegenstelling wat het scoreverloop deed vermoeden, bleef ook Biervliet kansen creëren. Maar Jens stond telkens op zijn plaats en bleef daarbij zijn achterhoede goed coachen waardoor de tegenpartij keer op keer op goed gepositioneerde verdedigers stuitte. Waren ze in balbezit zetten wij direkt veel druk en konden zo meestal de bal weer veroveren om zelf aan aanvallen te denken.

Van korte afstand voor de goal een hard schot net onder de lat binnen, betekende een Hattrick voor Youri, stand 4-0. We zaten op rozen en daardoor verslapten we even. Dit werd na een wonderlijke scrimmage voor ons doel door de Biervlietse aanvallers afgestraft, 4-1 een lullig doelpunt maar ook die tellen.

Met nog een kwartier te gaan deden we er een laatste schepje bovenop, dat kon nog net voordat alle energie uit onze lijven stroomde. Alweer een vloeiende aanval richting Biervlietdoel werd door Youri met een geplaatst schot totaal buiten bereik van de keeper afgerond, 5-1.

Ondanks een afgekeurde goal van Richard (zou 6-1 betekend hebben) waarbij iedereen aan VV STEEN kant grote vraagtekens zette, en met veel dank aan alle spelers die deze dag wel erg ver in hun reserves moesten gaan, gingen we met een trots en blijmoedig gevoel richting 't Steen.

En het moet gezegd: ook van Biervliet/Hoofdplaat zijde ontvingen we van spelers en leiding waarderende woorden voor ons vertoonde spel, dat was sportief te noemen.



alt

alt

alt

alt

© 2009 V.V. STEEN | Powered by ETsoft & BW-advies | joomla counter stats

VV STEEN

Sportpark 't Steen

Badhuisweg 7

4564 AH SINT JANSTEEN

Tel. 0114-312663